Tramwajarze także w sierpniu zaplanowali remonty w kilku miejscach miasta. Trwają kolejne etapy prac na torach przy ulicy Słomińskiego i placu Zawiszy. Z kolei ograniczenia w kursowaniu składów pozwolą na remonty przy GUS-ie i na ulicy Grójeckiej. Naprawione zostaną także szyny na ulicy Powstańców Śląskich.
Remont przejdzie w tym roku około 10 kilometrów torowisk. Większość prac zaplanowano na wakacje, gdy ruch w mieście jest mniejszy. Tramwajarze wykorzystują również przerwy w kursowaniu składów związane z budową nowych tras i remontują przyległe odcinki.
Zmiana przy Międzyparkowej
W niedzielę, 3 sierpnia, tramwajarze otworzą jezdnię ulicy Słomińskiego w stronę mostu Gdańskiego, a z robotami przeniosą się na drugą nitkę. Kierowcy nadal będą jeździli jedną jezdnią w obu kierunkach. Wróci za to skręt w prawo w ulicę Międzyparkową i Szymanowską. Dzień później zostanie zamknięta zawrotka przy Dworcu Gdańskim. Żeby dojechać do ulicy Andersa, jadący z mostu Gdańskiego zawrócą na drugą nitkę Słomińskiego przed wiaduktem i dalej pojadą Międzyparkową.
Szczegóły zmian w ruchu można sprawdzić na stronie
Infoulice Warszawa.
Ostatni etap na placu Zawiszy…
To będzie ostatni już etap wymiany rozjazdów na placu Zawiszy. W poniedziałek, 4 sierpnia, tramwajarze otworzą przejazd przez Aleje Jerozolimskie, a zamkną ten po stronie Towarowej. Do Dworca Zachodniego lub Grójeckiej kierowcy pojadą przez zawrotkę przed ulicą Kolejową.
Szczegóły zmian w ruchu można sprawdzić na stronie
Infoulice Warszawa.
… i remont na Grójeckiej
Również w poniedziałek rozpocznie się remont jednej z najbardziej obciążonych tras. Tramwajarze wykorzystają przerwę w kursowaniu składów na ulicy Grójeckiej do naprawienia torów pomiędzy placem Narutowicza a ulicą Bitwy Warszawskiej 1920 r. W czasie robót obie jezdnie ulicy Grójeckiej będą zwężone o jeden pas. Remont zakończy się w październiku.
Szczegóły zmian w ruchu można sprawdzić na stronie
Infoulice Warszawa.
Jak zmieni się kursowanie tramwajów? Linie 7, 9 i 22 pojadą Grójecką do placu Narutowicza. Dojadą tam także autobusy Z-9. Linia 33 połączy Metro Młociny z placem Narutowicza. Wstrzymany zostanie ruch tramwajów na ulicy Towarowej, między Kercelakiem a placem Zawiszy. Linia 24 z Nowego Bemowa na przystanku Okopowa przejdzie na linię 72 w kierunku pętli Piaski (i odwrotnie). Aleją „Solidarności”, Okopową, aleją Jana Pawła II, Broniewskiego, Wólczyńską i Nocznickiego będzie kursowała linia 78. Z kolei autobusy linii zastępczej Z-2 będą jeździły z Okopowej na plac Narutowicza. Roboty potrwają do 10 sierpnia. Trasa Z14 zostanie wydłużona z ulicy Instalatorów do Okopowej.
Wymiana torów przy GUS-ie
Od początku sierpnia tramwaje linii 17 nie będą dojeżdżały do tymczasowego rozjazdu nakładkowego przy stacji metra Pole Mokotowskie, ale skręcą wcześniej w Nowowiejską i dojadą do placu Narutowicza. Jednocześnie zostaną zlikwidowane kursy oznaczone jako linia 71. Autobusy linii zastępczej Z-1 będą jeździły z Dworca Centralnego do ulicy Woronicza.
Powodem tych zmian będzie remont torów przy GUS-ie. Utrudnienia czekają także kierowców. Nie skręcą w lewo z alei Niepodległości na Trasę Łazienkowską ani z Trasy Łazienkowskiej w aleję Niepodległości. Jadący aleją Niepodległości zawrócą przy Filtrowej lub Bibliotece Narodowej. Z kolei objazdy z Trasy Łazienkowskiej będą prowadziły ulicami Krzyckiego i Raszyńską oraz Waryńskiego i Marszałkowską do Alej Jerozolimskich. Kierowcy pojadą po staremu 17 sierpnia, a tramwaje wrócą w aleję Niepodległości, Rakowiecką, św. Boboli i Wołoską na początku września.
Szczegóły zmian w ruchu można sprawdzić na stronie
Infoulice Warszawa.
Remont na Powstańców Śląskich
Remont torów na ulicy Powstańców Śląskich potrwa tydzień – od 4 do 10 sierpnia. Przy pętli Nowe Bemowo kierowcy pojadą jedną jezdnią w obu kierunkach. Wygrodzony będzie także środek skrzyżowania z Piastów Śląskich. Z ulicy Powstańców Śląskich nie będzie skrętu w lewo, kierowcy zawrócą za skrzyżowaniem lub przy pętli Nowe Bemowo. Z Piastów Śląskich wyjazd będzie tylko w prawo.
Tramwaje nie będą kursowały od pętli Nowe Bemowo do ulicy Broniewskiego. Linia 11 pojedzie ulicą Radiową do pętli Koło, a 19 będzie kursowała na skróconej trasie ze Stegien na Koło. Krótszą trasą, z ronda Wiatraczna do Nowego Bemowa pojadą też tramwaje linii 26. W zastępstwie za tramwaje na Powstańców Śląskich wyjadą autobusy linii Z28 na trasie Nowe Bemowo – Piaski.